close
Dětský pokoj


Navrhujeme Dětský Pokoj V 6 Krocích!

Pokud se právě v tomto období chystáte přivítat do svého domu nový a nádherný život, berte vytváření prostoru pro vaše miminko jako kreativní proces, který je zcela pod vaší kontrolou. Rozhodnutí, které přicházejí spolu s narozením a výchovou malého človíčka jsou nekonečné. Zařídit dětský pokoj nemusí být nákladné, náročné ani dokonalé! Abychom pomohli budoucím rodičům postupovat správným směrem, rozhodli jsme se v 6-ti jednoduchých krocích popsat všechno to, co je třeba vědět o zařizování šťastného místa pro miminko.

Dětská Postýlka

Přemýšlejte o dětském pokoji ještě dříve, než uvítáte miminko ve vaší rodině. Na konci třetího trimestru byste měli začít shromažďovat nápady, připravit prostor pro dětský nábytek a přemýšlet o barvách s nimiž plánujete vymalovat místnost. Přestože postýlky se dají rychle objednat přes internet, může trvat 6-8 týdnů, dokud vám bude zboží doručeno. Plánujete si koupit jednoduchou dětskou postýlku nebo postýlku, která nabízí všestrannost na to, aby se změnila na plnohodnotnou postel a aby rostla spolu s vaším děťátkem? Dětská postýlka Puro” – klade důraz na maximální komfort pro vaše miminko. Tento vysoce kvalitní nábytek ocení zejména rodiče, kteří již od počátku manželství touží po větší rodině. Po odstranění bočnic z dětské postýlky můžete vytvořit postel pro starší děti a ponechat ji dětem tak dlouho jak to bude nutné. Postel z kolekce Pame poskytuje možnost transformace postýlky na lůžko pro větší děti. Nábytek tak “roste” spolu s vaším dítětem. Vždy používejte dětskou postýlku, která vyhovuje současným bezpečnostním normám. Toto je místo, kde vaše dítě stráví nejvíce času samotné a je velmi důležité vědět, že dětská postýlka, kterou používáte, je v nejlepším a nejbezpečnějším stavu.

Dětská postýlka pro dětský pokoj
Dětská postýlka Pame 140×70

Dětské Povlečení

Možná tomu nebudete věřit, ale novorozené děti spí celkem 10,5 až 18 hodin denně. A také proto, že vaše ruce a hrudník nejsou vždy k dispozici jako postel vašeho děťátka, jednou z největších otázek je, jaký druh dětského prádla je nejvhodnější pro vašeho novorozence.

Dětská postel Pame pro dětský pokoj
Dětská postel Pame s úložným prostorem 200×90

Existuje několik možností, ze kterých si můžete vybrat: Bavlna – pokud jde o výběr dětského prádla, klasické 100% bavlněné ložní přikrývky jsou často standardem. Bavlna je prodyšná vláknina, a proto bude v létě při dotyku s pokožkou příjemně chladná a během chladnějších dní zase překvapivě hřejivá. Kromě toho jsou 100% bavlněné povlečení hypoalergenní, takže si můžete být jisti, že vaše dítě nebude trpět žádnými podrážděními pokožky souvisejícími s ložním prádlem. Polyester – je další možností pro dětskou postýlku vašeho dítěte. Je všeobecně cenově dostupnější než bavlna, je odolný a pružný a je málo pravděpodobné, že se vám srazí při praní. Flanel – flanelové povlečení v dětské postýlce nemusí být nejlepší volbou v teplejších měsících. Ale když je venku zima, flanelové povlečení je ideální k udržení vašeho děťátka v teple. Ujistěte se, že investujete do potřebného množství ložního povlečení – doporučujeme minimálně 4-5 (dokonce i více když můžete). Pokud nechcete prát prádlo nepřetržitě, je skvělé mít po ruce více kusů náhradních povlečení.

Komoda s přebalovacím pultem

Všichni to dobře víme …… s malými dětmi přijdou i špinavé pleny. A opravdu jediný způsob, jak zvládnout tuto zkušenost co nejpříznivější, je mít jistotu, že máte k dispozici vše potřebné. V první řadě budete potřebovat své dítě někde přebalit. Máte několik možností – použijete volně stojící přebalovací stůl nebo vyměnitelnou podložku, kterou lze položit např. na postel. Investujte do kvalitních podložek, které jsou zdravotně nezávadné, hypoalergenní a voděodolné. 
Jako součást pokoje LOLLE nabízíme komodu s odnímatelným přebalovacím pultem, který poskytuje dostatečně velký prostor pro bezpečné a pohodlné přebalení vašeho miminka. Pokud máte dost místa pro samostatný stůl na přebalování, nezapomeňte investovat do takového, který bude mít i jiné využití – mohou být na něm umístěny hračky nebo naskládané dětské knížky. Pokud máte omezený prostor, pak je reorganizace nábytku v dětském pokoji nezbytností. Pořádek na místě, kde bude vaše miminko trávit větší část dne, je důležitější, než by se mohlo zdát. V zásuvce, poličce, skříni a pokoji roztřiďte věci na potřebné a nepotřebné. Zamyslete se, které věci potřebujete denně a neustále – ty mohou zůstat na stole. Na druhé hromádce nechte věci, které používáte pouze někdy a nepotřebujete je mít na očích celý den. Tyto věci ukliďte do krabic a odložte na vrchní polici ve skříni. Na ukládání důležitých předmětů jako jsou pleny, utěrky, oblečení, masti, pleťové vody, používejte boxy nebo zásuvkové skříně. Nezapomeňte mít v blízkosti nějaké hračky, aby dítě mělo s čím hrát, zatímco např. skládáte prádlo.

Komoda Pame pro dětský pokoj
Komoda Pame s potiskem

Houpací Křeslo Do Dětského Pokoje

Houpací křeslo je jedním z doplňků, který dodá prostoru ten správný akcent. Zatímco miminko usne, budete v něm sedět a zpívat mu, číst knížky a hladit ho po hlavičce. Kolísavý pohyb dětičky zklidňuje již od narození, a proto je ideální používat houpací křeslo při kojení, kde můžete zároveň relaxovat. Stručně řečeno, křeslo je oblíbeným místem kde rodiče rádi tráví příjemné chvíle se svým miminkem. Houpací křeslo Claire se vyznačuje komfortně čalouněným sedákem a ergonomicky tvarovanými opěrkami pro optimální pohodlí při sezení. Vsaďte na tkaninu, která se snadno čistí a vydrží časté používání. Vyberte si některé z našich houpacích křesel, které jsou dostatečně prostorné a pohodlné pro vás a vašeho drobečka. Pokud vám to rozpočet dovolí, investujte do krásného houpacího křesla, které se může později přesunout do vašeho obývacího pokoje nebo ložnice.

Houpací křeslo Claire pro dětský pokoj
Houpací křeslo Claire

Představte si, že vás náhle probudí krokodýlí slzy miminka a vy ho dokážete utišit v pohodlí vašeho houpacího křesla. Umístěte křeslo tak, že vše, co potřebujete, bude na dosah – od malé knihovny vedle křesla, police nebo jiného místa na postavení láhve s vodou a jakékoliv jiné věci, které byste mohli potřebovat, zatímco budete sedět v křesle a držet vaše rozkošné děťátko. Ujistěte se, že máte lampu tak blízko, že na ni lze snadno dosáhnout a vypnout ji, jakmile dítě usne. A nezapomeňte na to, abyste měli kde vyložit nohy … určitě si to zasloužíte, po dlouhém, náročném dni.

Skříně Regály Police 

Krásná dětská postýlka, křeslo, komiks na stěně, koberec, plyšoví medvědi …zařídit dětský pokoj může být zábavné a vzrušující. Hračky, pleny, knihy, oblečení, vybavení – to vše je třeba někam uložit. Naše prostorná šatní 2- dveřová skříň se zásuvkami vám poskytne bohatý odkládací prostor pro všechny tyto věci.

Skříň Pame
Skříň Pame 2-dveřová s potiskem

 

Díky nadčasovému designu se tak ložnice vašeho dítěte stane moderně vybaveným prostorem, v němž budete s radostí trávit svůj čas. Nástěnné police jsou jednoduché a důmyslné skladovací řešení pro věci jako knihy, dekorace, osobní sbírky a jiné malé předměty. Jsou obzvláště praktické, protože mohou být umístěny všude tam, kde je nejmenší volný prostor. Další zajímavou věcí je, že se dají koupit ve všech tvarech a velikostech a některé z nich mají opravdu kreativní a zábavné vzory. Estilofina má v nabídce tuto krásnou polici na stěnu s 3 háčky na šaty. Je ideálním doplňkem k pokoji EMILIA a rozšiřuje možnosti odkládacího prostoru v dětském pokoji na věci a předměty, které je nutné mít po ruce.

Police na stěnu
Police na stěnu s věšákem EMILIA

Doplňkové Předměty a dětský pokoj

Ideální koberec pro dětský pokoj by měl být samočisticí, bez barev a zaručeně by měly dát z něj odstranit všechny pachy, dokud se dítě nestane teenagrem! No zatím ještě takový koberec nikdo nevynalezl (promiňte, že vám beru naději)! Koberce se často využívají v místnosti, v níž se děti hrají, protože jsou měkoučké pod nohama, tlumí příležitostné pády a jsou pohodlné pro dítě, které se plazí po podlaze. Elegantní design koberce Oriental, který máme v nabídce, vytváří v domácnosti harmonii, vyzařuje pohodu a smysl pro detail a je v každé domácnosti poutačem na první pohled.

V současnosti je na trhu spousta dekorací pro dětský pokoj, které si můžete snadno zakoupit v obchodech. Neobvyklé nástěnné háčky, barevné záclony, zábavné soupravy ložního prádla, a ještě mnoho dalších věcí kterým se jen těžko dá odolat. Dekorace v místnosti dětí nemusí být drahé, protože pokud jste jen trochu tvořiví a máte zdroj inspirace, můžete si některé z nich jednoduše vyrobit sami. Pokud jde o výzdobu, jediné pravidlo, které třeba dodržovat je, že ve skutečnosti neexistují pravidla. Pokud vyplníte svůj prostor tím, co vás udělá šťastnými, výsledek bude určitě vynikající. Pamatujte, že je to váš domov a že to děláte pro sebe a vaši rodinu.

 

Plánujete zařizování dětského pokoje? Která dětská postýlka z naší nabídky vás zaujala nejvíce? Napište nám.

Těšíme se na Vaše komentáře k článku.

Koberec doplněk, který vytvoří v místnosti atmosféru! Dočtete se více zde. 

Leave a Response