close
Dětský pokoj

Vytvořte svému dítěti komfort při učení

Mnoho rodičů muselo v posledním roce přeměnit svůj rodinný prostor na kanceláře či studovny pro děti. Situace ve světě přinutila školy k tomu, aby studium probíhalo v domácím prostředí, avšak ne vždy to bylo ideální. Děti často studovaly na pohovce, za stolem v kuchyni, či dokonce přímo z postele.

Takovéto “nouzové řešení” může být minulostí, když vytvoříte vašemu dítěti studijní koutek, který bude představovat prostor nejen k učení, ale také k psaní domácích úkolů či čtení jeho oblíbené psacímu stolu knihy. Přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou vytvořit i z distančního vzdělávání komfortní místo, které bude děti k učení motivovat, a aspoň trochu nahradí třídu ve škole – s psacím stolem a židlí k se vám to jistě podaří.

Vyčleňte dítěti prostor

Psací stůl je pro úspěch ve vzdělávání absolutní nezbytností. Je důležité mít jedno místo, které bude určeno pouze ke studiu. Přesouvání dítěte od kuchyňského stolu do obýváku či do ložnice není právě nejvhodnější, například s ohledem na jeho soustředění. Ideální místo je však vždy v dětském pokoji, kde má dítě své soukromí a psací stůl patří pouze jemu. Nerozptyluje se tak vašimi pracovními předměty.

Psací stůl by měl mít své místo, které by mělo být dostatečně velké, aby se sem vešla také židle k psacímu stolu. Dočasným řešením by mohl být i skládací stůl, který by šetřil prostor v případě, nemáte-li ve vašem bytě velké kapacitní možnosti. Pak můžete některou místnost rozdělit na dvě části, ať už závěsy, vysokou rostlinou nebo otevřenou knihovnou.

Distanční vzdělávání je založeno na vyučování přes internet, probíhá interaktivně, a tedy i proto je soukromí a dostatečně velký psací stůl a židle k psacímu stolu pro vaše dítě komfortním řešením. Pokud byste se rozhodli vyčlenit studijní prostor pro vaše dítě například v ložnici, musíte myslet na to, že postel může být pro dítě rozptýlením, které může vést k jeho nízké aktivitě a malé motivovanosti plně se soustředit na výuku.

Parametry psacího stolu a kancelářské židle

Potřeby dítěte, které se učí z domova, stále rostou. Psací stůl by měl být dostatečně velký, aby se na něj vešly praktické školní pomůcky, notebook, psací potřeby, knihy a pracovní sešity. Výborné jsou psací stoly, které v sobě mají zakomponovaný prostor na kabely, což je opravdu užitečná pomůcka v případě, chcete-li je skrýt. Pokud vaše dítě chodí například na kreslení, je velký psací stůl k nezaplacení, protože jeho velikost splňuje náročné prostorové požadavky plynoucí z této dětské aktivity.

Páči se vám KANCELÁŘSKÝ STŮL BARTER

Klíčem k výběru správného psacího stolu pro děti je také dostatek úložného prostoru. Nemá-li psací stůl dostatek zásuvek, můžete si dokoupit různé úložné jednotky, kontejner k psacímu stolu nebo organizéry na papíry či pera. Dalším problémem, se kterým se musíte vypořádat, je židle k psacímu stolu. Všichni dobře víme, že dítě na židli u psacího stolu sedí několik hodin denně, proto by měla být bezpečná a pohodlná.

Páči se vám KANCELÁŘSKÝ STŮL BARTER

Židle k psacímu stolu jsou k dispozici v různých velikostech, designech, materiálech či povrchových úpravách. Mějte však na paměti to nejdůležitější – její velikost. Dítě by mělo na židli sedět pohodlně, a proto by se jeho nohy měly dotýkat podlahy.  Pak máte jistotu, že jste vybrali tu správnou velikost židle k psacímu stolu. Zaměřte se také na židle, které mají zabudovaný měkký podsedák a opěrku přizpůsobenou páteři vašeho dítěte, aby během dne sedělo rovně, bez rizika zbytečných komplikací v budoucnu.

Hledáte podobnou židli k psacímu stolu? Podívejte se na KANCELÁŘSKÁ ŽIDLE NATALIJA

 

Pomozte vašim dětem ve studiu tím, že jim vyberete ten správný psací stůl a židli k psacímu stolu. Období, kdy se musí učit z domova, je nejen pro vás, ale zejména pro ně velmi náročné. Dbejte tedy na to, abyste dětem vytvořili to správné pracovní prostředí, v němž se budou soustředit na školu, která se pro ně stane radostí a oblíbenou aktivitou.